Фільм Шона Пенна про війну в Україні покажуть на Берлінському кінофестивалі

Володимир Зеленський та Шон Пенн. Фото: president.gov.ua

Берлінський кінофестиваль оголосив програму фестивалю. У рамках Берлінале-2023 відбудеться спеціальний показ документальної стрічки Шона Пенна Superpower ("Суперсила"). Фільм знімався протягом 2022 року в Україні. Про це повідомляє "Дом" з посиланням на офіційний сайт кінофестивалю.

"Суперсила" розповідає про життя України після початку повномасштабної війни 24 лютого і "боротьбу між Володимиром Зеленським, актором і коміком, який став президентом України, і президентом Росії Володимиром Путіним". Стрічка також зосередиться на важливості мистецтва і митців під час війни.

"Документальний фільм, який спочатку мав бути портретом президента Зеленського, став оспівуванням духу народу", — йдеться в описі стрічки.

"Cуперсилу" Пенн знімав разом з режисером і продюсером Аароном Кауфманом ("Імпульс"). 

Художній керівник Берлінале Карло Чатріан розповів, що станом на 24 лютого Пенн вже був у Києві і працював над фільмом. Після початку повномасштабної війни "реальність змусила документальну стрічку перетворитися на щось менш комфортне і більш значуще".

За словами Чатріана, цьогорічними "кольорами Берлінале" стануть синій і жовтий — кольори прапору України. Рішення показати на фестивалі "Суперсилу" частково викликане тим, що кінофестиваль відбуватиметься 24 лютого — у першу річницю повномасштабної війни в Україні.

"Для мене "Суперсила" — це чудова можливість увійти до дуже складного і багатого опису того, що вже сталося і все ще відбувається в Україні просто зараз", — пояснив Чатріан.

На Берлінале, що проходитиме з 16 по 26 лютого, теж покажуть українські фільми "Залізні метелики" Романа Любого про збиття рейсу MH17, короткометражний фільм Надії Парфан "Це побачення" про Київ в умовах війни і стрічку "Ти мене любиш?" Тоні Ноябрьової, події якої розгортаються напередодні розпаду СРСР.

Читайте також: Оксана Черкашина з "Клондайка" здобула нагороду на кінофестивалі у Палм-Спрінгс

Прямий ефір