Фільм "Порцелянова війна": історія боротьби українців у поєднанні реальності та анімації

Кадр з фільму "Порцелянова війна". Скриншот: kanaldim.tv

Українські митці об'єдналися з американським режисером Бренданом Белломо, аби показати світові боротьбу нашої країни завдяки фільму "Порцелянова війна". Вони розказують історію звичайних людей, які від перших днів повномасштабного вторгнення стали на захист батьківщини. Авторам вдалося поєднати кадри реальних військових дій та анімацію, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

Порцеляна. Матеріал, який можна розбити, зламати, розтерти в пил, але неможливо знищити. Саме такою бачать Україну під час повномасштабного вторгнення автори документального фільму "Порцелянова війна". Українські митці об'єдналися з американським режисером Брендан Белломо у своєму бажанні продемонструвати світові боротьбу нашої країни та розказати глядачам свою історію. Історію звичайних людей, які від перших днів повномасштабного вторгнення Росії стали на захист батьківщини. 

"Це фільм про трьох українських художників, котрі вирішили залишитися в Україні й боротися не тільки за допомогою зброї, а й за допомогою мистецтва. Велика честь мати можливість розповідати про це та показувати неймовірну стійкість українців. Також важливо нагадувати про те, що українському народові потрібна допомога, аби він мав можливість продовжувати свою боротьбу", —  розповів режисер фільму "Порцелянова війна" Брендан Белломо. 

Режисерам "Порцелянової війни" Брендону Белломо та Славі Леонтьєву вдалося поєднати кадри реальних військових дій та вишукану анімацію, яка оживляє на екрані порцелянові вироби. Цей прийом допомагає розповісти історію їхніх авторів та труднощі, котрі вони долають щодня. 

"Фільм складається з багатьох частин, які сплелися у зрозумілий сюжет, метафору, яку зможуть зрозуміти люди в Сполучених Штатах та в Європі. Наші люди вказують на масштаб того, що відбувається в Україні, на історичну важливість того, що відбувається. Ми зняли матеріалу на 500 годин. Були абсолютно різні напрямки. Ми розуміли, що мозок проєкту перебуває в Лос-Анджелесі, а ми — в Україні, є очима проєкту", —  каже режисер фільму "Порцелянова війна" Слава Леонтьєв.

Герої стрічки — харківські художники-керамісти. З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну вони вирішують залишитися та боротися, перетворюючись із професійних митців на солдатів на передовій. Попри зміни навколо і всередині себе, герої зберігають вміння бачити красу навіть серед жахіть війни та намагаються ділитись цим з іншими. 

"По суті ми знімали нашу роботу. Мотивація —  бажання перемогти в цій війні. Ми просто показували нашу буденність. Там дуже добре видно ті кадри, які ми знімали красиво для наповнення естетичної складової фільму. Коли люди на іншій стороні планети змогли зібрати наші тексти та кадри в одну суцільну сюжетну лінію, то ми зрозуміли, що наші руки є підтвердженням наших слів, а наші слова є вираженням наших думок", — резюмувала героїня фільму, військовослужбовиця Катя "Шпилька" Ратушна.  

Фільм "Порцелянова війна" вже отримав нагороду на Національному американському фестивалі "Санденс", а нещодавно відбулась його прем'єра і в Україні в межах фестивалю американського кіно "Незалежність". 

Також цікаво: Брати Коени, Джамала та оскароносні "Минулі життя" покажуть у трьох містах України: інтерв'ю з продюсеркою фестивалю "Незалежність" Бурдіною

Прямий ефір