Енергетика, торгівля, SWIFT і більше персональних — на Росію чекає восьмий пакет санкцій ЄС за війну (ВІДЕО)

Ілюстрація: gettyimages.com

Глава Представництва Європейського Союзу в Україні Матті Маасікас висловив упевненість, що на Росію чекає восьмий пакет західних санкцій. Найбільш активно над санкціями проти РФ працюють країни Балтії та Польща. Вони запропонували Єврокомісії внести до майбутнього пакету обмеження у сфері торгівлі, енергетики та банківської системи SWIFT, повідомляє "Дом".

Глава МЗС Естонії Урмас Рейнсалу заявив, що до 8-го пакету санкцій ЄС проти країни-агресорки можуть увійти обмеження у сфері енергетики, торгівлі, SWIFT і ще більше персональних санкцій проти росіян і компаній РФ. За його словами, країни Балтії хочуть, щоб восьмий пакет було введено якнайшвидше.

"Санкції поки що працюють, але їх недостатньо. Нам потрібно ще більше підняти ціну для Росії до настання зими, щоб ця війна швидше закінчилася. Нам також слід поставити більше зброї до України. Естонія надає Україні найбільшого обсягу допомоги зброєю на душу населення. Звичайно, ми будемо раді, якщо інші країни наслідуватимуть цей приклад", — заявив міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу в інтерв'ю виданню Die Welt.

Раніше Таллінн закликав Євросоюз запровадити візові обмеження для росіян, які вже діють в Естонії від 18 серпня. За словами Рейнсалу, неприйнятно, що росіяни можуть подорожувати, коли їхня країна вбиває українців. Від початку війни понад 60% росіян в'їжджали до Євросоюзу через Фінляндію та Естонію, використовуючи шенгенські візи.

"Коли ці люди їдуть до Бранденбурзьких воріт, то люди гинуть під російськими бомбами. Влада Росії використовує гроші від податків, які платять росіяни, які здійснюють свої туристичні поїздки до Європи. Російське суспільство у своїй масі також несе пасивну моральну відповідальність за ці звірства, які відбуваються на українській землі, юридична відповідальність лежить на Путіні, його найближчому оточенні. Але, звісно, ​​моральна відповідальність лежить на самій державі та її громадянах", — заявив глава МЗС Естонії.

Втім, Financial Times повідомляє, що замість повної заборони на в'їзд ЄС скасує угоду про спрощений режим видачі шенгенських віз для росіян. Їм потрібно буде здавати більше документів, довше чекати та вдвічі більше платити консульський збір. Сума за оформлення візи зросте із 35 до 80 євро. Аналогічні заходи також поширюватимуться на власників білоруських паспортів.

"Неприпустимо, щоб російські туристи прогулювалися нашими містами та набережними. Ми повинні надіслати сигнал населенню Росії, що ця війна неприпустима, неприйнятна. Ми хочемо піти далі, ніж відмовитися від спрощеної видачі віз. До кінця року можуть бути внесені глибші зміни", — цитує високопоставленого європейського посадовця Financial Times.

Польща, Латвія, Литва, Естонія, Чехія, Фінляндія, Данія та інші союзники підтримали візовий бан росіян, раніше запропонований президентом України Володимиром Зеленським. Проти виступають Німеччина, Франція, Австрія та південні країни ЄС, які залежать від російських туристів. Раніше Зеленський заявив, що чим довше країни ЄС запроваджують санкції проти режиму Володимира Путіна, тим зухвалішою стає Росія.

"Питання лише в тому, скільки ще життів Росія встигне забрати, поки удари у відповідь від міжнародної спільноти не стануть дійсно відчутними для тих, хто відповідальний за цей терор", — зазначив глава Української держави.

Міжнародна група Єрмака — Макфола є одним із основних майданчиків для формування та аналізу санкційної політики щодо Росії, вона також розробила пропозиції. Вони торкнуться російської IT-сфери. За даними Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, від початку війни Росія здійснила близько 800 кібератак. Так само група Єрмака — Макфола наполягає на санкціях проти "Росатому" та російської ядерної галузі у відповідь на її ядерний шантаж.

"Визнання Росії державою — спонсором тероризму. Візовий бан для росіян. Обмеження ціни на нафту. Газове ембарго. Зброя, зброя, зброя... Ці кроки допоможуть нам перемогти Росію, зруйнувавши її економіку, армію, а також позбавлять її бажання воювати та шантажувати", — заявив керівник Офісу президента України Андрій Єрмак у Telegram.

30-31 серпня у Празі відбудеться неформальна зустріч міністрів закордонних справ країн-членів ЄС, ключовими темами якої стануть візові обмеження для громадян Росії та восьмий пакет санкцій ЄС проти країни-агресорки. На його запровадження очікують вже цієї осені. Після повномасштабного вторгнення Росії до України західні країни запровадили сім пакетів санкцій проти країни-агресорки, які мають на меті паралізувати російську економіку та унеможливити фінансування війни.

Читайте також: Євросоюз підтримує Україну у війні, розв'язаній Росією — огляд по країнах (ВІДЕО)

Медіа-партнери
Прямий ефір