Експорт зерна, ситуація на фронті, Запорізька АЕС: президент підбив підсумки воєнного тижня (ВІДЕО)

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Українські захисники в найгарячіших точках фронту надлюдськими зусиллями стримують ворога. Про це сьогодні, 6 серпня, у своєму зверненні за підсумками 164-ої доби війни заявив президент України Володимир Зеленський, інформує "Дом".

"Російська армія не змінить своєї тактики. Окупанти знають, що програють українцям у прямих боях, поступаються у майстерності, і тому ворог робить таку ставку на артилерію й тотальні обстріли. Вони намагаються зруйнувати все перед собою та зайти на руїни. І я вдячний кожному й кожній, хто і в таких умовах все ж стримує окупантів на Донбасі, на Харківщині, на Миколаївському напрямку — всюди, де зараз найгостріше протистояння", — сказав він.

За цей тиждень Збройні сили України та українська розвідка досягли потужних результатів у знищенні логістики російської армії, тилових баз окупантів.

"І кожен удар по складах боєприпасів ворога, по їхніх командних пунктах, по скупченнях російської техніки рятує життя всіх нас, життя українських військових і цивільних", — додав Зеленський.

Президент подякував партнерам України, які постачають необхідну зброю. Зокрема, цього тижня був погоджений черговий пакет підтримки від Сполучених Штатів, який містить також боєприпаси для "Хаймарсів".

Цього тижня вдалося відновити морський експорт української агропродукції.

"Наші порти на Чорному морі знову працюють. І хоч поки що дуже рано давати загальні оцінки процесу, все ж можна сказати, що це позитивно і для нашої держави, і для всіх наших партнерів. Проте ключовий ризик — безпековий — досі не знято. Загроза російських провокацій і терактів залишається. Це мають усвідомлювати всі. Але якщо партнери виконають свою частину зобовʼязань і гарантують безпечність постачання, це справді вирішить глобальну продовольчу кризу", — вважає глава Української держави.

Зеленський акцентував, що відновлення українського морського експорту стало можливим завдяки передусім воїнам ЗСУ, "усім, хто захищає Одещину й забезпечив звільнення Зміїного".

Протягом тижня значно розширилися можливості для України на африканському напрямку — у президента були й нові контакти з лідерами держав, і спілкування з журналістами. На наступний тиждень запланована ще серія переговорів.

"На жаль, маємо значне загострення ситуації навколо Запорізької АЕС. Російські терористи стали першими у світі, хто використовує для терору атомну станцію. Найбільшу у Європі! Звертатимемо увагу світу на це й наполягатимемо на нових санкціях для Росії за створення такої глобальної загрози", — наголосив Зеленський.

За цей тиждень є й нові санкційні кроки проти РФ від Канади та Сполучених Штатів. Важливе рішення ухвалила Швейцарія — щодо підтримки сьомого санкційного пакета ЄС.

Продовжує діяти державна благодійна платформа UNITED24. Зібрано понад 6 млрд грн внесків на відбудову, обладнання для лікарень, на закупівлю автомобілів швидкої допомоги — закуплено десятки швидких.

"Вже є й перший гвинтокрил, придбаний за кошти, зібрані UNITED24. Він призначений для порятунку поранених. Вдалося залучити допомогу з понад сотні країн", — уточнив Зеленський.

Він зазначив, що один із найбільш відповідальних напрямків на серпень і вересень — це реалізація Fast Recovery рlan. Те, що необхідно зробити на звільненій від ворога території, щоб дати людям умови для нормального життя та підготуватися до осінньо-зимового сезону. Загалом уже звільнено 1060 населених пунктів, і абсолютна більшість із них потребує значних відновлювальних робіт, розмінування, будівництва соціальних об’єктів.

Так, цього тижня делегація Естонії відвідала райони Житомирської області, якій допомагає з відновленням. Естонія першою в межах Fast Recovery рlan обрала обʼєкти для фінансування.

Президент доповів, що влада працює з дипломатами та компаніями й щодо всіх інших областей, які потребують підтримки та відновлювальних робіт.

Прямий ефір