Двох "силовиків" з ОРДЛО судитимуть за злочини проти України — деталі розповіли в прокуратурах

НЗФ на Донбасі. Фото: ua.news

Співробітника "МГБ ЛНР" та стрільця "ДНР" судитимуть заочно. Обвинувальні акти щодо них в порядку спеціального досудового розслідування направлені до суду. Про це сьогодні, 18 січня, повідомили в пресслужбах Луганської та Донецької обласних прокуратур, інформує "Дом".

Донецька прокуратура направила до суду обвинувальний акт щодо 34-річного мешканця Слов’янського району. Йому інкриміновані посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, участь у непередбачених законом збройних формуваннях та терористичній організації ( ч. 2 ст. 110, ч. 1 ст. 258-3, ч. 2 ст. 260 Кримінального кодексу України).

"Досудовим розслідуванням встановлено, що з 2014 року бойовик служить у непередбаченому законом збройному формуванні "7 мотострелковой роте 3 мотострелкового батальона 1 отдельной мотострелковой бригады 1 АК МО ДНР" на посаді старшого стрілка", — повідомили у прокуратурі.

Зокрема, чоловік брав участь у бойових діях проти ЗСУ в населених пунктах поблизу міста Кальміуського (раніше — Комсомольське) Старобешівського району та села Лукового Бойківського (раніше — Тельманівського) району Донецької області.

Учаснику незаконного збройного формування загрожує до 15 років. Справу розглядатиме Токмацький районний суд Запорізької області. Досудове розслідування здійснювали слідчі слідчого відділу 2-го управління (з дислокацією у м. Маріуполі) Головного управління СБУ в Донецькій та Луганській областях.

Водночас прокурори Луганщини направили до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Алчевська — посадовця одного з "органів" так званої "ЛНР". Йому також інкримінується посягання на територіальну цілісність і недоторканність України (ст. 110 КК України) та участь у діяльності непередбачених законом збройних формувань (ст. 260 КК України).

"За даними слідства, мешканець Алчевська у 2016 році обійняв посаду "оперативного співробітника міжрайонного відділу міністерства державної безпеки ЛНР" окупаційної адміністрації Російської Федерації. Дотепер обвинувачений своїми протиправними діями забезпечує стійкість псевдодержавного утворення та створює безпечні умови для функціонування його "органів влади". Також він провадить вербувальну діяльність серед населення підконтрольної українській владі та окупованої території Луганської області щодо вчинення дій на шкоду територіальній цілісності України", — розповіли у прокуратурі.

Чоловіку загрожує до 10 років ув’язнення. Він оголошений у розшук. Досудове розслідування щодо нього здійснювали слідчі 3-го управління Головного управління СБУ в Донецькій та Луганській областях.

Читайте також: Скільки організаторів незаконного "референдуму" 2014 року засуджено за рік — дані СБУ

Прямий ефір