Дуже схуд і страждає від хвороби: про долю політв'язня з Луганська Григорова розповіла Денісова

Антон Григоров. Фото: pravda.com.ua

Громадянин України Антон Григоров перебуває у незаконному ув’язненні у Краснолуцькій виправній колонії № 19 в окупованій частині Луганської області. Він має інвалідність другої групи через екзостозну хворобу кісток, проте жодна медична допомога йому не надається. Про це сьогодні, 24 січня, повідомила омбудсмен Людмила Денісова, інформує "Дом".  

За її інформацією, Антон Григоров працював у шаховій школі в тимчасово окупованому Луганську та був волонтером Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні — на лінії дотику допомагав облаштовувати пункти обігріву та водопостачання. До того він був співробітником Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, але 2018 року його звільнили за вказівкою так званого "МГБ ЛНР" через фото у вишиванці на Майдані Незалежності у Києві та на фоні синьо-жовтого прапора.

"У цивільні заручники Антон потрапив 13 березня 2019 року, коли їхав на роботу до шахового клубу. Того ж дня до його квартири прийшли невідомі озброєні люди, які вилучили комп’ютер, флешки та записники", — розповіла Денісова. 

Спочатку представники "ЛНР" не підтверджували затримання Антона Григорова, але згодом повідомили, що його утримують "у межах розслідування підготовки теракту".

У січні 2020 року українця засудили за "держзраду та шпигунство" до 12 років позбавлення волі.

"За час перебування у в’язниці Антон дуже схуд. Внаслідок прогресування екзистозної хвороби кісток на його тілі — 127 наростів. Крім того, він має необстежену пухлину в голові та потребує невідкладного обстеження та лікування. В умовах ув’язнення жодна медична допомога йому не надається", — додала Денісова.

Вона наголосила, що зазначені дії окупаційної влади є порушеннями не лише українського законодавства, але і норм міжнародного права. Денісова звернулася до керівництва Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні терміново здійснити візит до Антона Григорова, сприяти його негайному звільненню. 

Читайте також: Катували в "Ізоляції" — 4 роки НЗФ утримують в ув'язненні в Донецьку Ольгу Мозолевську (ФОТО)

Нагадаємо, що наразі встановлені понад 160 місць незаконного утримання людей на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей (ОРДЛО). Проте розслідування порушень прав людини у таких місцях відбувається складно.

Прямий ефір