Дрони на службі української армії — експерт розповів про типи БПЛА

Богдан Долінце. Скриншот відео: kanaldom.tv

За попередніми оцінками, на озброєнні українська армія має близько 6 тис. одиниць безпілотних літальних апаратів різних типів. Про це сьогодні, 27 травня, в ефірі телемарафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA розповів експерт з питань розвитку авіаційного ринку Богдан Долінце.

За його словами, українська армія використовує різні види дронів, не лише військові, а й цивільні. До військових належать "Байрактари" та інші розробки.

"В тому числі навіть є деякі українські безпілотники, які зараз купують, у тому числі і волонтери поставляють їх до армії. Вони можуть переносити різні бойові інструменти, такі як невеликі авіаційні бомби, міни, які можуть з повітря скидати та знищувати техніку супротивника", — розповів Богдан Долінце.

З так званих промислових і цивільних БПЛА військові використовують найбільш поширені дрони.

"Туди належать Mavic та низка інших виробників. Як правило, більшість таких виробників — це китайські дрони. Але при цьому є й інші постачальники, зокрема й американські", — сказав експерт.

На його думку, велика кількість БПЛА, яка має українську армію, дає критичний перелом з погляду аеророзвідки, розвідки знаходження противника, що призводить до більш ефективної роботи різних систем, у тому числі й артилерії.

"Звичайно, це все доповнюється ще доступом до високоточних супутникових даних. І, відповідно, такий ось весь комплекс, який і "очі" в реальному часі, і досить точні так звані "очі супутникові" в тих чи інших місцях, дозволяє вибудовувати грамотно та ефективно як оборону, так і відповідний напад. Розуміти, де і як перебуває ворог, які у нього плани", — пояснив Богдан Долінце.

Щодо протидії так званим системам радіоелектронної боротьби, то, на думку експерта, системи, які використовуються російською армією, ефективні з відривом 10-30 км.

"На великих відстанях ці системи не дозволяють ефективно протидіяти як військовим, так, зокрема, вже й промисловим або так званим цивільним дронам", — зазначив він.

Богдан Долінце додав, що цивільні дрони, які використовують українські військові, були доопрацьовані та стали більш ефективними, противнику стало складніше їх знищувати. За його словами, у перші місяці війни росіяни могли за допомогою аероскопа виявити не лише дрон, а й оператора, який його запустив. Потім спрямовували артилерійський вогонь за отриманими координатами.

"У квітні вже була інформація, що наші розробники та відповідні компанії, які займаються дронами, знайшли спосіб, як фактично виключити можливість передачі інформації про координати пілота та безпілотника на такі аероскопи, які були вмонтовані прямо в артилерійські системи", — розповів експерт.

Долінце зазначив, що доопрацювання цивільних БПЛА, по суті, дозволили зробити їх уже такими дронами подвійного призначення, які ворог не може використовувати проти українських військових.

Читайте також: Війна дронів: чому програють російські безпілотники (ВІДЕО)

Прямий ефір