Доплачувати за те, що людина щепилася, було б неправильно, — Радуцький

Вакцинация в Украине. Фото: gettyimages.com

Матеріальне заохочення українців за готовність вакцинуватися недоцільне, оскільки необхідність щеплень очевидна. Про це у програмі "Украина на самом деле" телеканалу "Дом" заявив голова комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування, народний депутат Михайло Радуцький.

Карантинні обмеження передусім впливають на бізнес, тому логічніше робити виплати бізнесу за втрату доходу, вважає народний депутат.

"Я вважаю, що локдаун та обмеження призводять до дуже великих втрат для компаній, до дуже великих втрат для людей. І якщо вже й виплачувати щось, то це компенсації бізнесу за втрату доходу, компенсацію підприємствам, які змушені втрачати сьогодні у своїй економіці. Вважаю, що це набагато важливіше", — наголосив голова комітету.

Зважаючи на кошти, витрачені Україною на закупівлю вакцин, було б недоцільно матеріально заохочувати українців, які готові щепитися, переконаний голова парламентського комітету.

"Вакцинація у країні безкоштовна, держава витратила з наших з вами податків просто нечувані гроші на закупівлю вакцин. Зважаючи на це, ще й доплачувати за те, що людина прищепилася, я вважаю, це неправильно", зазначив Радуцький.

Крім того, в Україні зараз існує вже достатньо стимулів для того, щоб ухвалити рішення щодо вакцинації.

"По-перше, це повністю безкоштовно. По-друге, вакцини, які застосовують в Україні, повністю відповідають усім європейським та світовим стандартам, вони дозволені у всіх цивілізованих країнах світу і навіть у нецивілізованих. По-третє, українці сьогодні мають навіть право вибору препарату для щеплення. Не кожна країна може сьогодні похвалитися тим, що громадяни мають право вибору вакцини — виробника, назви вакцини", — уточнив нардеп.

Статистичні дані також свідчать про вакцинацію.

"Четвертий стимул — це сама статистика. Що 93% із тих, хто перебуває в реанімації, — це невакциновані люди. Яка ще має бути мотивація, крім того, що людина, яка вакцинувалася, на 93% попереджена від потрапляння до реанімації та, не дай боже, від смерті? Тому я противник преміювання людей. За порятунок їхнього життя ще їм доплачувати за це, мені здається, це вже зовсім неправильно. Це моя особиста думка", підсумував нардеп.

Повна версія програми: "Украина на самом деле": законопроєкти Ради, вибори у Харкові та прогнози щодо COVID-19

Нагадаємо, в Україні, за даними Міністерства охорони здоров'я, станом на 2 листопада, не було жодної смерті від застосування вакцин проти COVID-19.

Читайте також: Висока ймовірність повернення "червоних" регіонів до "помаранчевих" зон, — Радуцький

Медіа-партнери
Прямий ефір