До п'яти об'єктів у Криму мають матеріали для виготовлення ядерної зброї, — Ташева

Тамила Ташева. Скриншот видео: kanaldom.tv

Питання мілітаризації окупованого Росією Криму — це питання глобальної безпеки в регіоні. Про це у програмі "На самом деле" телеканалу "Дом"  розповіла заступниця представника президента України в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева.

"Питання Криму — питання не лише України, але й усього світу. І питання безпеки в Азово-Чорноморському регіоні стосується не лише України, а й низки наших найближчих партнерів, і НАТО зокрема", — наголосила вона.

Ташева акцентувала увагу на тому, що на території окупованого півострова Росія може розмістити ядерне озброєння. Саме тому одразу після окупації Криму український уряд послав відповідні сигнали в міжнародні інстанції.

"Що стосується ядерної зброї, то даних у наших спецслужб досить багато. Одразу після того, як сталася тимчасова окупація Криму, з боку [українського] уряду було звернення до Міжнародної агенції з атомної енергії (МАГАТЕ). Наприклад, був невеликий ядерний реактор на території одного з технічних університетів Севастополя, які займалися науковими дослідженнями", — повідомила Ташева.

Вона доповнила, що важливо продовжувати на міжнародному рівні говорити про втрату Україною контролю над об'єктами в окупованому Криму, які Кремль може використовувати для створення подібного озброєння.

"І дуже важливо комунікувати на рівні міжнародних організацій і давати сигнали ще раз. Що близько 3-5 об'єктів [в окупованому Криму] точно містять витратні матеріали для виготовлення надалі ядерної зброї. Так, це також може бути однією з тем "Кримської платформи", — сказала Ташева.

Повна версія програми: Тест для Путіна: про підготовку "Кримської платформи" говоримо з Тамілою Ташевою та Володимиром Фесенком

Прямий ефір