Дід Століт подбає про ваше здоров'я: чат-бот "Календар здорового українця" презентувала Наталія Гуран

Наталія Гуран. Скриншот: kanaldom.tv

В Україні запустили корисний чат-бот "Календар здорового українця". Команда фахівців створила його для українців, які прагнуть перевірити своє здоров'я та виявити захворювання на початковій стадії. Де шукати чат-бот та яку інформацію можна там отримати, розповіла у "Ранку Вдома" голова правління ГО "Ліки Контроль" Наталія Гуран.

Ведучі — Лілія Ребрик та Костя Октябрський.

— Навіщо створили чат-бот "Календар здорового українця"? Кому варто звернути на нього увагу?

 — Чат-бот створений для всіх українців. Він стане у пригоді тим, хто прагне бути здоровим, хоче пройти профілактичні огляди й виявити у себе ті, можливо, підозрілі тенденції або, наприклад, серйозні захворювання на ранній стадії. Бо статистика свідчить про те, що злоякісні новоутворення виявляють у кожного п'ятого українця вже на четвертій занедбаній стадії. Якби виявляли раніше, то відповідно і лікування було б простішим і дешевшим. Та й перспективи відновлення, і повернення до звичайного життя, тоді кращі.

В якому форматі працює чат-бот?

— Чат-бот доступний  у двох месенджерах — Viber та Telegram. Тобто ніяких додаткових програм завантажувати не потрібно. Ви просто знаходите "Календар здорового українця" в одному з месенджерів. Там зібрані рекомендації від Всесвітньої організації охорони здоров'я, Міністерства охорони здоров'я України, Центру громадського здоров'я. Також там є практичні поради від сімейного лікаря, який співпрацював з нами в цьому проєкті. Інформації там не багато, все лаконічно, коротко, доказово, перевірено. Ви ознайомитеся з нашим персонажем — це Дід Століт, і розповідаєте йому себе. Він даватиме вам поради. Наприклад, нагадає про щеплення, наприклад, ревакцинацію проти дифтерії, правця, які треба проводити кожні десять років.

— Чому українці, на вашу думку, відмовляються від профілактичних оглядів? Як пояснити людям, що це необхідність?

— Люди часто думають, що це не на часі, але ми навчилися дбати про зарядку у павербанку та додаткову каністру бензину для авто. То чому ми нехтуємо нашим здоров'ям? Треба, щоб організм теж був у гарному стані, щоб не "підкачав" в екстрених обставинах. Є ще одна причина. Українці відмовляються від профілактичних оглядів, бо вважають, що це дорого. Не всі можуть відірвати від сімейного бюджету певну суму на обстеження, але й не всі знають, що багато обстежень — безплатні. От в чат-боті ми наводимо дані про те, яка медична послуга безоплатна, як та де її отримати. Наприклад, колоноскопія — це дуже неприємна процедура. Держава включила в цю послугу також медикаментозний сон для того, щоб пацієнт не відчував дискомфорту під час огляду.

— Чат-бот надає усю необхідну інформацію. Скільки людей працювали над створенням "Календаря здорового українця"?

— Ідея належить громадській організації "Ліки контроль". Ми поставили собі за мету допомогти кожному українцю лікуватися якісно та безоплатно, де це можливо. Над створенням самого чат-бота, працювала ціла команда фахівців. Це юристи, які аналізують накази Міністерства охорони здоров'я України. Лікар, які, зважаючи на нормативні документи, протоколи, керуючись власним досвід, допомагали із наповненням. Крім того, інформацію надавали Міністерство охорони здоров'я, Національна служба здоров'я України, Мінцифра. Фахівці з цифрової трансформації надають відкриті дані про те, де та як отримати послуги конкретно в вашому регіоні. Звісно ж у нас є класна команда ІТ-фахівців, які все це реалізовують.

Також цікаві гості "Ранку Вдома": Проєкт про вимкнення електрики "Є?": розробник Денис Гайдамака розповів про додаток

Медіа-партнери
Прямий ефір