Дезінформація російських ЗМІ — цілі та способи захисту назвали експерти (ВІДЕО)

Британські військові. Ілюстративне фото: ukrainianwall.com

Російські ЗМІ поширили дезінформацію. Цього разу популярні засоби масової інформації з Росії опублікували новину про нібито відправлення британських солдатів в Україну. Насправді йдеться про тренувальну військову місію Великої Британії, інформує "Дом".

"Велика Британія разом із озброєнням перекинула в Україну бійців елітного військового підрозділу". Матеріали з такими заголовками публікували численні російські засоби масової інформації, посилаючись на видання SkyNews. Загострювати ситуацію продовжили й у соціальних мережах: новина розлетілася практично миттєво. Насправді йдеться про навчання британських солдатів, які заплановані в Україні.

"Вони накрутили кілька тез. З одного боку, вони показали, що британські спецвійська — це та сила, яка з боку Заходу йде на підтримку України. І фактично є загрозою для Росії. Росія одночасно намагається також цю допомогу дискредитувати. Вони кажуть, що озброєння, яке надає Британія Україні, — воно неповноцінне, термін його придатності спливає", — пояснила заступниця головного редактора проєкту StopFake Вікторія Романюк.

Ці публікації демонструють, що Російська Федерація боїться зіткнутися із солдатами НАТО у конфлікті на Донбасі.

"Для Росії це унеможливлює бойові дії проти України. Чому? Тому що вони дуже сильно бояться зіткнутися тут із військовими армій країн НАТО. І загибель військовослужбовця країни НАТО може спричинити наслідки вступу цієї країни у війну. А ми знаємо, що НАТО діє або колективно, або ніяк", — розповів військовий експерт Олег Жданов.

Інформаційні агентства цією нотаткою орієнтувалися на російського читача. Модель обрали ту саму, що й завжди, пояснює медіаекспертка.

"Росія намагається виглядати жертвою. Її основна теза — це те, що НАТО підступив до західних кордонів Росії. Відповідно, НАТО є найбільшою загрозою для РФ, і тому Росія як жертва лише захищається. Ця риторика триває вже вісім років. Очевидно, що під час будь-якої кризи та загострення пропаганда активізується. І зараз ми бачимо напруження пропагандистських меседжів", — зазначила Романюк.

Медіаекспертка резюмувала: найкращий спосіб фільтрації неправдивої інформації — це новини з надійних та перевірених джерел. Крім того, не варто довіряти проросійським та анонімним Telegram-каналам, а також окремим коментарям під публікаціями.

Читайте також: Підсумки 23 січня: очікування від зустрічі радників "Норманді", новий фейк Росії та аудіогід кримськотатарською мовою (ВІДЕО)

Прямий ефір