День воєнної розвідки в Україні та заснування "Інтерполу" — 7 вересня в історії

Зустрічаємо четвер, 7 вересня, з "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

7 вересня 1776 року в Нью-Йоркській бухті відбулася перша підводна атака. Під час війни Північноамериканських штатів за незалежність, американська субмарина "Черепаха" хотіла потопити флагманський корабель британського флоту, проте спроба виявилася провальною.

Американцям не вдалося прикріпити міну до корпусу судна противника. Боєприпас вибухнув далеко від корабля, тож британський флагман залишився цілим і неушкодженим.

Цього дня 1923 року у Відні заснували Міжнародну організацію кримінальної поліції, відому як "Інтерпол". Її головна функція — формування та підтримка баз даних, якими можуть користуватися правоохоронні органи всього світу задля виявлення злочинців.

Оголошення в міжнародний розшук особи — один з найдієвіших інструментів "Інтерполу". Штаб-квартира організації розташована у французькому Ліоні. Наразі її членами є 195 держав, зокрема й Україна.

Сьогодні в Україні відзначають День воєнної розвідки. Ця дата невипадкова, адже саме 7 вересня 1992 року перший президент України Леонід Кравчук підписав указ про створення Управління воєнної стратегічної розвідки Міністерства оборони.

Сьогодні розвідка — потужний інструмент захисту національних інтересів. Від початку збройної агресії Росії українські розвідники перебувають на передовій і відважно боронять Україну, захищаючи її суверенітет і територіальну цілісність.

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок вдома"!

Прямий ефір