День народження Юрія Покальчука та успіх "Аватару": 24 січня в історії

Зустрічаємо вівторок, 24 січня, разом із "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

"Читання книги — це інтимний процес, і він назавжди залишиться саме таким", — наголошував український письменник та поет Юрій Покальчук. Він народився 24 січня 1941 року. Дитинство та юність провів у Луцьку. Літератор відомий насамперед своїми еротико-психологічними романами. Юрій Покальчук одним з перших в Україні взявся за цей жанр. Понад 20 років письменник опікувався підлітками в колоніях і навіть зняв про них документальний фільм "Зона особливої уваги". Покальчук знав 13 іноземних мов.

Цього дня у 2010 році фільм "Аватар" став лідером касових зборів. Фантастична картина режисера Джеймса Кемерона зібрав у прокаті рекордну суму — понад 1 мільярд 800 мільйонів доларів. З вершини чарту найуспішніших фільмів кінематографа він витіснив іншу роботу Кемерона — "Титанік". У центрі сюжету "Аватара" конфлікт двох цивілізацій. Через дев'ять з половиною років рекорд "Аватара" побив фільм "Месники: Завершення", але у 2021 році "Аватар" повторно показали в Китаї й фентезі знову стало лідером міжнародного прокату.

24 січня 2015 року проросійські бойовики обстріляли Маріуполь. Атаки зазнав мікрорайон "Східний" на околиці міста. Вогонь вели із систем залпового вогню "Град" та "Ураган". 29 людей загинуло, серед них двоє дітей. Ще понад 90 місцевих жителів зазнали поранень. Постраждала інфраструктура міста. За результатами розслідування міжнародної групи журналістів Bellingcat обстрілом керували російські кадрові військові. У 2022 році Росія продовжила свої теракти. Під час повномасштабного вторгнення в Україну російські окупанти майже повністю знищили Маріуполь. Ворог обстрілював місто з різного типу зброї, а також скидав авіаційні бомби. У Маріуполі загинули десятки тисяч мирних жителів. Їх ховали в братських могилах або у дворах житлових будинків. Від більшості будівель залишились тільки руїни. Маріуполь став одним із символів опору українського народу російському вторгненню.

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома"!

Прямий ефір