День народження Ольги Кобилянської та заснування Української академії наук — 27 листопада в історії

Зустрічаємо понеділок, 27 листопада, з "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

27 листопада 1701 року народився шведський вчений Андерс Цельсій. Він був випускником, а згодом і професором Уппсальського університету. Передусім Цельсія відомий як винахідник шкали для вимірювання температури, що названа на його честь.

Ольга Кобилянська народилася 27 листопада 1863 року. Одна з головних тем творчості Кобилянської — сильні духом жінки. Найвідоміша робота письменниці — повість "Земля". У Чернівцях діє літературно-меморіальний музей Ольги Кобилянської. Один із найцікавіших його експонатів — особистий щоденник письменниці.

27 листопада 1895 року видатний німецький вчений, хімік і винахідник Альфред Нобель підписав заповіт. Майже всі свої статки, а це понад 30 мільйонів шведських крон, автор понад 350 винаходів заповів на фінансування міжнародної премії. Не нагороджують за видатні наукові дослідження, революційні винаходи, вагомий внесок у культуру, розвиток суспільства і зміцнення миру. Наймолодшому нобелівському лауреату було 17 років, а найстаршому — 90.

Цього дня відзначають 105 річницю від дня заснування Української академії наук. Указ про створення інституції підписав тодішній гетьман України Павло Скоропадський. Першим наукову установу очолив професор Володимир Вернадський. Спочатку Академія наук мала три відділи й 12 академіків. Сьогодні їх понад 170.

27 листопада 1940 року у Сан-Франциско народився Брюс Лі. Актор, режисер, сценарист і продюсер, а ще майстер бойових мистецтв зіграв у 36 фільмах. Міжнародну славу здобув завдяки супер відомій стрічці про бойові мистецтва "Вихід дракона".

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома"!

Прямий ефір