День народження Івана Мазепи та реліз гри S.T.A.L.K.E.R — 20 березня в історії

Зустрічаємо понеділок, 20 березня, разом із "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

20 березня 1639 року на Київщині народився гетьман України Іван Мазепа. Він походив з родини відомої правобережної української шляхти. Мазепа знав кілька іноземних мов. Вступивши на посаду у 1687 році намагався відновити авторитет гетьманства в Україні та об'єднати українські землі. Іван Мазепа був гетьманом понад 20 років, що є абсолютним рекордом. Серед його досягнень — збереження економічної та соціальної стабільності в суспільстві, розбудова української церкви, відродження Києва, як стародавньої столиці Української держави. За сприяння Мазепи були збудовані або реконструйовані Софія Київська, Києво-Печерська лавра, Михайлівський Золотоверхий монастир, Кирилівська церква. Крім того, гетьман за свої власні кошти спорудив перший український флот — 100 стругів та 600 човнів, які були розташовані на Дніпрі.

20 березня 2007 року відбувся реліз першої частини "S.T.A.L.K.E.R: Тінь Чорнобиля". Це культова комп'ютерна гра, яку розробила одна з українських студій. Команда працювала над нею сім років. Це історія про життя сталкерів, які досліджують Чорнобильську зону відчуження. Гарна графіка, атмосферність, реалістична балістика, історія Чорнобильської катастрофи та її наслідків зробили комп'ютерну гру однією із найпопулярніших не лише в Україні, а й у світі. Успіх надихнув її творців на продовження. S.T.A.L.K.E.R — знаковий проєкт для українських розробників ігор.

Цього дня відзначають Міжнародний день французької мови. Його встановили з метою підтримки рівноправ'я всіх шести офіційних мов ООН. Французька мова після англійської найбільш досліджувана іноземна мова. Вона посідає дев'яте місце за поширеністю у світі. Французькою розмовляють понад 200 мільйонів людей, а найбільша кількість — в Африці. Насамперед французька мова відома своєю виразністю, мелодійністю і, звичайно ж, романтичність. Її ще називають мовою кохання. До речі, найбільшу кількість слів інші народи запозичили саме з французької мови.  

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома"!

Медіа-партнери
Прямий ефір