День народження фантаста Жюля Верна: 8 лютого в історії

Зустрічаємо середу, 8 лютого, разом із "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

8 лютого 1828 року народився французький письменник фантаст Жюль Верн. Перше оповідання "Драми в Мексиці" він опублікував у 23 роки. Успіх прийшов до автора за сім років — з виходом циклу романів "Незвичайні подорожі". У своїх роботах письменник передбачив, зокрема, появу хмарочосів, швидкісних потягів, факсу, відеозв'язку, а також телебачення. За даними ЮНЕСКО, книги Жюля Верна входять в трійку найбільше перекладених у світі.

8 лютого 1921 року заповіднику "Асканія-Нова" надали статусу державного степового заповідника. Наріжний камінь заповідника заклав нащадок німецьких колоністів, барон Фрідріх Фальц-Фейн у 1874 році. "Асканія-Нова" — це найстаріший степовий біосферний заповідник планети та найбільша європейська степова заповідна територія. Його площа 33 тисячі гектарів. У тутешніх екосистемах налічується понад 500 видів вищих рослин і понад 3 тисячі видів тварин. У 1984 році рада ЮНЕСКО внесла Асканію до списку еталонних територій планети. З початком вторгнення російських військ на Херсонщину одне з семи природних чудес України перебуває в зоні тимчасової окупації. Отримати інформацію про стан заповідника наразі не має можливості.

Цього дня в 1994 році Україна приєдналася до програми НАТО "Партнерство заради миру". Проєкт ініціювали США. Мета програми — співпраця між НАТО та країнами-партнерами, спільні військові навчання та заходи з колективної безпеки. Тоді для участі у програмі Україна відправила майже 1 300 військовослужбовців, 10 літаків, 6 вертольотів, два кораблі та воєнізовані підрозділи цивільної оборони. Україна постійно бере участь у миротворчих місіях НАТО. Наші миротворці були залучені в Косово, в Іраку та Афганістані. У вересні 2022 року Україна подала офіційну заявку на вступ до НАТО за прискореною процедурою. Цей документ підтримали понад 10 країн Альянсу.

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома"!

Прямий ефір