"Джавелін", який "піджарив" російський танк, продали на аукціоні проєкту RANA UA

Благодійний арт-проєкт RANA UA. Фото: kanaldom.tv

Вбрання українських дизайнерів, інсталяції з бойових трофеїв, перфоманс військових, який показує ціну перемоги — усе це про благодійний арт-проєкт RANA UA. Його мета — зібрати кошти на будівництво реабілітаційного хабу для військових та ветеранів, йдеться у сюжеті "Ранку Вдома".

Вбрання українських дизайнерів, що дозволять перевтілитися тут і зараз. Інсталяції із фронтових трофеїв, перформанс військових, який показує ціну перемоги. Таким був перший захід благодійного арт-проєкту RANA UA, який днями відбувся у Києві. Його організували аби оголосити про початок збору коштів на будівництво хабу "Захисник". Це буде справжнє реабілітаційне містечко для українських воїнів, які втратили на війні руки або ноги, кажуть засновники проєкту.

Організатори RANA UA також влаштували благодійний аукціон. Одними з лотів став тубус від "Джавеліна", за допомогою якого український важкоатлет Олександр Пєлєшенко знищив російський танк. Після початку повномасштабної війни чемпіон Європи мобілізувався до лав ЗСУ і тепер замість штанги вправляється із "Джавеліном".

Підтримати благодійний проєкт приїхали чимало артистів. Рок-гурт "Грін Грей" виступив із піснею "Емігрант". Від її прем'єри минуло 20 років. Пісня вперше зазвучала українською і набула геть іншого змісту.

Фронтмен гурту Андрій Яценко, відомий як Дизель, після початку великої війни пішов захищати Україну зі зброєю в руках. Колись гітарист служив в армії піхотинцем, а зараз бореться з ворожими дронами.

"Перший місяць ми займалися волонтерством, як і багато інших артистів. Потім я відчув, що хочу вступити до лав ЗСУ і щойно це зробив моя душа заспокоїлася", — пригадує Андрій Яценко.

Після заходу в Києві проєкт RANA UA презентують у Європі, аби привернути увагу світової спільноти до викликів, які постали перед Україною.

Читайте також:

Прямий ефір