"Це шантаж": експерт дав оцінку відключенню Росією "Північного потоку-1"

Ілюстративне фото: pixabay.com

Зупинивши роботу "Північного потоку-1", Росія здійснила акт економічної агресії проти союзників України. Таку думку сьогодні, 31 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив економічний експерт Максим Білявський, інформує "Дом".

"Безумовно, це шантаж. Щобільше, я навіть сказав би, це факт економічної агресії проти союзників України. Мета проста — затягнути зашморг союзникам України й обмежити дружні до нас країни у фінансово-технічних можливостях", — вважає він.

Максим Білявський озвучив факти, що свідчать про економічну агресію.

"Передусім, одночасно з виведенням "Північного потоку" в черговий ремонт відбувається зупинка так званого Каспійського нафтопроводу, через який транспортується казахська нафта до чорноморських портів Краснодарського краю. Тобто відбувається не лише обмеження транспортних потужностей з постачання природного газу, але те саме відбувається і з транспортуванням самої нафти", — пояснив експерт.

Він зазначив, що як у разі зупинки "Північного потоку-1", так і у разі зупинки Каспійського трубопровідного консорціуму, звучать досить дивні технічні причини, які для людей із досвідом експлуатації виглядають надуманими.

"Наприклад, у випадку з "Північним потоком-1" називається причина — потреба в ремонтному діагностичному обслуговуванні однієї турбіни, яка залишилася на компресорній станції. Але водночас Російська Федерація відмовляється отримувати додаткові турбіни, які були два місяці раніше віддані на технічне обслуговування, тому що тоді не буде приводу для повної зупинки "Північного потоку-1", і, відповідно, не буде приводу для економічного тиску на цінову ситуацію в Європейському Союзі, яка впливає та залежить від інших суміжних ринків енергоносіїв. Наприклад, підвищення спотових цін в Австрії та Німеччині призводить до рівносильного зростання цін на електричну енергію", — звернув увагу експерт.

Білявський додав, що ціни на енергоносії так чи інакше, за результатами, наприклад, вересня місяця, поглиблюватимуть економічну рецесію країн ЄС, а отже, сповільнюватиметься темп розвитку та наявність фінансових коштів.

"На мій погляд, через три дні після того, як "Північний потік-1" буде введений в експлуатацію, я вважаю, що приблизно через тисячу годин напрацювань газової турбіни, такі регламентні вимоги, "Газпром" в черговий раз зупинить "Північний потік" для нібито знову технічного регламентного обслуговування. І таких причин може бути безліч для його подальшої зупинки", — припустив він.

Експерт вважає, що опалювальний сезон, зважаючи на все, проходитиме з мінімальними поставками російського газу на європейський ринок.

Читайте також: "Європа може спокійно обійтися без російського газу": експерти щодо плану енергонезалежності ЄС (ВІДЕО)

Прямий ефір