Чи реальний наступ на Київ — думка експертів (ВІДЕО)

Воєнна ситуація в Україні 30 травня. Ілюстрація: twitter.com/War_Mapper

На тлі незначного поступу російських військ на Донбасі в Москві знову заговорили про те, що Україну можна перемогти вже за кілька місяців. Такі настрої поширюються не тільки у Кремлі, а й у керівництві партії "Єдина Росія". Програмою мінімум у РФ називають повне взяття під контроль Донецької та Луганської областей. А програмою максимум, як і раніше, — наступ на Київ. Ризик справді існує, тому розслаблятися мешканцям столиці не варто, стверджують представники Міноборони України та військові експерти, повідомляє "Дом".

"Ми повинні розуміти, що загроза і Києву, і всій території України є постійною, тому що в нас війна. Це по-перше. По-друге, найпростіший і найшвидший спосіб встановити контроль над усією Україною для ворога — це, звісно, захопити Київ. Тому ризики є постійно", — наголосила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.

"З самого початку війни головною мішенню для Путіна є все-таки столиця. Його головна мета — це повалення влади в Україні. Тому загроза Києву знову відновиться, якщо Путін отримає для цього можливість", — додав Сергій Кузан.

Нещодавно була інформація, що новий наступ на Київ Москва готує вже на кінець травня. Вказувався навіть точний час — 4 ранку. Такі повідомлення активно розповсюджували у соцмережах та навіть надсилали жителям столиці у SMS. Як встановили українські правоохоронці, спочатку вони з'явилися в російських джерелах.

"Росіяни це робитимуть. І вони дивляться — що виходить, що не виходить. Вони бачать, що багато людей почали панікувати, почала вірусно розсилка йти. Тобто людина отримала цю SMS і відразу ж перекидає родичам, друзям — і починається ось така паніка. Але хочу попросити всіх: звертайте увагу насамперед на офіційну інформацію", — прокоментував радник голови МВС України, виконавчий директор Українського інституту майбутнього Вадим Денисенко.

Водночас ознак підготовки російської армії до нової атаки на Київ поки що немає. За даними й українського, і західного розвідувань, на сьогодні створення наступального угруповання не спостерігається.

"Другого походу, я думаю, не буде. Тому що для цього треба зібрати ще одне хоча б 200-тисячне угруповання, яке входило в Україну 24 лютого. Друге, ми зміцнюємо кордон з кожним днем. І вже такого парадного маршу точно не буде", — упевнений військовий експерт Олег Жданов.

Наприкінці лютого для наступу на Київ було кинуто до половини всіх російських військ. Наразі ж в Україні перебуває приблизно 105 батальйонно-тактичних груп РФ, близько чверті з яких зосереджено у Луганській області. Тому у них просто немає можливості просуватися помітно далі.

За словами експертів, на північному кордоні з Україною росіяни розмістили кілька підрозділів, щоб не дати змоги перекинути Збройні сили України на інші напрямки. З цією ж метою армія РФ здійснює обстріл Сумської та Чернігівської областей.

Поки що загрозу становить лише те, що до українського північного кордону росіяни перемістили 4 пускові установки комплексу "Іскандер-М". Плюс у самій Білорусі розпочалися військові навчання.

"Якийсь рух відбувається в Білорусі. Туди надходять пускові установки, там проходять навчання, закривають кордон, там Лукашенко створює Південне оперативне командування. Тобто ми не можемо знімати загрозу з нашої північної сторони", — зазначив Сергій Кузан.

Але Україна готова до будь-якого розвитку подій.

"Навіть у разі якихось окремих провокацій вздовж українсько-білоруського чи українсько-російського кордону, на його північних ділянках ми готові дати відповідну відсіч. Для цього активно протягом останніх кількох місяців налагоджували і систему опорних пунктів, зводили інженерно-технічні споруди. Й, безперечно, підвищили стан бойової готовності як поліцейських, так і прикордонних підрозділів", — сказав перший заступник міністра внутрішніх справ України Євген Єнін.

Читайте також: Коли реальний другий похід російської армії на Київ — думка експерта

Прямий ефір