Чи потрібна четверта доза COVID-вакцини — думка докторки наук

Ілюстративне фото: 5.ua

Доцільність введення четвертої дози вакцини проти коронавірусу — питання, яке нині активно обговорюють у низці країн. Однак досі немає однозначної відповіді. До прикладу, і Ізраїлі вже заявили, що четверта доза дає лише частковий захист від вірусу. Про це сьогодні, 21 січня, в програмі "Інформдень" телеканалу "Дом" повідомила докторка медичних наук, головна спеціалістка МОЗ України за спеціальністю "Епідеміологія" Наталія Виноград.

"Є повідомлення з низки держав. Я беру до прикладу Ізраїль, де імунопрофілактика організована дуже правильно. Там уже є офіційна заява про те, що використання четвертої бустерної дози не дало епідеміологічної ефективності. Тобто, кажучи простою мовою, не захистило вакцинованих нею людей і люди захворіли, попри повторне введення цього антигену", — зазначила Виноград.

На її думку, причина такої ситуації у тому, що це вакцина, яка була зроблена проти попередніх генетичних варіантів коронавірусу.

"Якщо у березні з'явиться вакцина проти "омікрону", то це (четверта доза — ред.) буде дуже доцільно і можна сподіватися на високу ефективність такого щеплення", — вважає докторка наук.

Читайте також: Четвертою дозою COVID-вакцини почали щепити медиків та людей 60+ в Ізраїлі

Прямий ефір