Надзвичайний стан і зміцнення кордонів: країни ЄС намагаються впоратися з напливом нелегалів з Білорусі (ВІДЕО)

Иллюстративный скриншот видео: kanaldom.tv

Країни Європейського Союзу намагаються впоратися з напливом нелегалів з Білорусі. У Польщі вводять надзвичайний стан, а Литва за підтримки сусідів продовжує зміцнювати кордон, повідомляє "Дом".

Режим надзвичайного стану на кордоні з Білоруссю ввели у відповідь на потік нелегалів з цієї країни. І в тому числі щоб убезпечити себе від можливих провокацій на спільних російсько-білоруських військових навчань "Захід-2021".

"Такі масштабні навчання, як "Захід-2021", за участю такої кількості військ можуть бути пов'язані з численними провокаціями. Не минає й години, щоб білоруські служби не привозили б до білорусько-польського кордону нові партії мігрантів з Іраку, Сирії, Афганістану, Лівану, Єгипту, Сомалі", — зазначив прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький.

З початку серпня польські прикордонники запобігли понад 4 тис. спроб незаконного перетину кордону. Деякі нелегали практично оселилися в буферній зоні на кордоні між Польщею та Білоруссю. До Польщі їх не пустили, відступити не дають самі білоруси.

"Група нелегальних мігрантів, які проживають в наметах, знаходиться під постійним контролем білоруських служб, які забезпечують цих людей теплою їжею, одягом і спальними мішками", — зазначив міністр внутрішніх справ Польщі Маріуш Камінський.

Уряд Чеської Республіки надав сусідній Литві понад півмільйона євро допомоги для зміцнення кордону.

"Литва зіткнулася з наростаючим тиском з боку режиму Лукашенка, Чеська Республіка готова підтримати її. Режим Лукашенка демонструє повну зневагу міжнародними законами та нормами. Лукашенко продовжує використовувати нелегальну міграцію в якості зброї для шантажу Литви й, як наслідок, ЄС. Його потрібно зупинити", — сказав міністр закордонних справ Чехії Якуб Кульганек.

Масове зростання міграції у країнах, що межують з Білоруссю, почалося з настанням літа. Раніше Євросоюз звинуватив Олександра Лукашенка в організації міграційної кризи.

Прямий ефір