Чіткі плани щодо вступу до ЄС і НАТО потрібно надати Україні, — президент Литви

Конференция в Вильнюсе. Фото: kanaldom.tv

Україні необхідно надати чіткі плани, за якими вона буде рухатися в напрямку членства в Євросоюзі та НАТО. Про це сьогодні, 7 липня, у Вільнюсі на відкритті Міжнародної конференції з питань реформ в Україні заявив президент Литви Гітанас Науседа, інформує кореспондент телеканалу "Дом".

"Потрібно чітке бачення, який внесок може зробити Україна в євроатлантичну спільноту і як вона може зближуватися з ЄС і НАТО. Україні потрібні чіткі плани, щоб просуватися вперед. А міжнародна спільнота очікує запевнень у тому, що послідовний процес реформ триватиме", — сказав Науседа.

За словами президента Литви, міжнародна спільнота стратегічно зацікавлена, щоб Україна була демократичною та успішною. Науседа зазначив, що, попри пандемію COVID-19, а також на тлі агресії Росії, що триває, Київ все одно демонструє готовність здійснювати реформи. Успіху в реформуванні можна досягти введенням ринкової економіки, що добре функціонує, просуванням євроатлантичної та європейської інтеграції, а також боротьбою з корупцією.

"Одним із найважливіших завдань також є підвищення довіри українців до судової системи, їхня впевненість у тому, що антикорупційна система працює належним чином", — заявив Науседа.

Також президент Литви повідомив, що з Росією — з агресивним режимом — не можуть почати діалог.

"Ми не можемо почати ніякого діалогу з агресивним режимом, поки не бачимо ніяких позитивних змін у поведінці", — наголосив Науседа.

Читайте також: "Кримська платформа" та шлях України до ЄС — про що говорив Зеленський у Литві (ФОТО)

Нагадаємо, очільник Української держави Володимир Зеленський під час візиту до Литовської Республіки взяв участь в урочистих заходах з нагоди Дня державності Литви. Сьогодні, 7 липня, Зеленський брав участь у відкритті вступної сесії Міжнародної конференції з питань реформ в Україні.

Прямий ефір