Буде вирок: перспективи розвитку "справи" Джеляла оцінили в Меджлісі

Нариман Джелял. Фото: Facebook

Перспективи розвитку "справи" незаконно заарештованого в тимчасово окупованому Криму кримськотатарського активіста та політика, першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла не райдужні. Про це розповіла членкиня Меджлісу кримськотатарського народу Гаяна Юксель у програмі "5 вопросов" телеканалу "Дом".

"Тут побудовано все досить просто: обов'язково з'являться два-три якихось таємних свідка, які все знали, все бачили та мало не були присутні при всіх цих заходах. І вона ("справа", — ред.) буде доведена до свого логічного завершення, буде вирок. А ось що буде потім, яким чином розвиватимуться події — це багато в чому залежить ще від активності України та від можливості вести якісь процеси, які пов'язані зі звільненням політичних в'язнів і в'язнів, які перебувають зараз і в Криму, і на території Російської Федерації", — зазначила Юксель.

За її словами, тут, крім інформаційного оповіщення, крім соціальної допомоги рідним, близьким, крім юридичної консультації, в Україні більш активно включаються якісь важелі тиску для того, щоб розв’язати ситуацію.

"Потрібно використовувати ту ж Кримську платформу для того, щоб привернути увагу та привести процес до якихось конкретних результатів. Я маю на увазі звільнення або обмін політичних в'язнів", — пояснила Юксель.

Також можуть використовуватися ресурси країн, які є партнерами України — наприклад, Туреччина, Сполучені Штати Америки — для того, щоб так чи інакше намагатися впливати на процес, що відбувається на тимчасово окупованій території.

Повна версія інтерв'ю: "Справа" Джеляла — чи буде вирок: "5 вопросов" із Гаяною Юксель

Нагадаємо, що так званий "Київський районний суд" в окупованому Росією Сімферополі після обшуків на початку вересня заарештував на два місяці Нарімана Джеляла та двоюрідних братів Асана та Азіза Ахтемових. Їх всіх звинувачують в нібито спробі підірвати газопровід в селі Перевальному.

Раніше повідомлялось, що Нарімана Джеляла окупаційна так звана "влада" Криму поставила на облік в СІЗО як "особу, схильну до скоєння терористичних і екстремістських злочинів".

Прямий ефір