Більшість росіян планує "боротися з режимом" з-за кордону, але це боротьба на словах, — Пономарьов

Ілля Пономарьов. Фото: kanaldom.tv

Велика кількість росіян опозиційно налаштована, але боротися з путінським режимом у Росії вони нібито бояться, готові протестувати з-за кордону. Таку думку висловив в ефірі марафону FREEДОМ на телеканалі UA депутат Держдуми РФ (2007-2016 рр.), автор каналу "Ранок лютого", російський опозиційний політик Ілля Пономарьов, інформує "Дом".

"Росіяни є різні, і хтось має цей причиново-наслідковий зв'язок у голові, хтось не має. Головне тут питання в тому, чи в цьому висловлюванні Зеленського — не кричить, не бореться. Саме проблема в тому, що дуже велика кількість росіян опозиційно налаштована, і кажуть: "Нам страшно боротися в Росії, нас можуть посадити. Ось ми вийдемо з країни, і там кричатимемо і боротимемося". Це кому потрібна така боротьба? Просто для кого? Вона одне для одного? Одне одному показати, що ми боремося? Ось зараз цього тижня збирається велика подібна сходка російська опозиція у Вільнюсі. Ось вони там будуть говорити одне одному, як вони проти війни, і як вони чудово борються. Але реально борються партизани в Росії, або хоча б ті росіяни, які приїхали до України і на фронті воюють на українській стороні. Ось ці росіяни борються, а решта вони тільки, вибачте, язиком говорять", — сказав він.

Політик вважає, що поїздки громадян РФ до ЄС та США не впливають на їхні переконання.

"І якщо людина, в людини порожньо в голові, то в неї буде порожньо в голові, незалежно була вона в Європі, не побувала в Європі тощо. Питання не бути, питання поринати всередину середовища, коли ти поринаєш всередину середовища, ти починаєш її відчувати. Від того, що ти просто на неї подивився збоку, нічого не сталося. Щобільше, якщо людина потрапляє в ситуацію непідготовленої еміграції, у неї справді виникає велика кількість побутових складнощів. Приклади щодо росіян, які живуть у Литві чи Латвії, люди, які не знаходять себе в тому житті, яке складалося після розпаду Радянського Союзу. І вони, природно, пов'язують свої життєві проблеми, економічні соціальні проблеми не з тим, що вони чогось не можуть, щось там у консерваторії треба поміняти, а із зовнішніми чинниками, бо це простіше. І саме тому вони починають говорити про всякі там англосакси і так далі. Коріння лежить у зовсім іншому місці", — вважає Ілля Пономарьов.

Читайте також: Як передати російські активи Україні та яких громадян РФ пускати до ЄС — думка експертів

Нагадаємо, від початку війни Росії проти України до Євросоюзу виїхало майже 1 млн росіян. Це дані Європейського агентства прикордонної та берегової охорони Frontex. Після 24 лютого деякі країни ЄС припинили чи обмежили видачу віз росіянам. Втім, туристичного бану для росіян не буде, вважають експерти. Але, за даними видання Bloomberg, у Євросоюзі підготували неприємні сюрпризи для громадян Росії.

Медіа-партнери
Прямий ефір