Безплатне протезування у США: як працює створений українцями Protez Foundation

Пацієнти Protez Foundation. Скриншот: kanaldim.tv

Понад 100 українців уже отримали допомогу від благодійного фонду Protez Foundation. Усі вони безплатно пройшли реабілітацію та отримали якісне протезування в США. Благодійний фонд заснували два українці. У ньому працює понад 150 волонтерів, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

Ідея створення фонду належить українцю Юрію Арошидзе. Він уже декілька років мешкає у США, в штаті Міннесота. Свою волонтерську справу розпочав разом із товаришем і за сумісництвом лікарем-протезистом Яковом Градінаром, який 16 років займається протезуванням різного рівня складності.

"За рік роботи фонду ми змогли напрацювати довіру понад тисячу донорів. Майже 80% — це персональна допомога. Інше — це організації", — пояснює директор Protez Foundation Юрій Арошидзе.

Коли почалась велика війна колеги одразу збагнули, чим можуть бути корисними Україні та українцям. Тоді й розпочав свою роботу Protez Foundation.

"Це проєкт українського ком'юніті у Міннесоті. У нас понад 150 волонтерів, які допомагають на всіх напрямах проєкту", — провадить Юрій Арошидзе.

Охочим отримати протезування у Міннесоті спершу необхідно заповнити електронну форму на сайті Protez Foundation та описати травму. Усі заявки розподіляють на категорії: військові, цивільні й діти. Потім іде збір інформації щодо особливості протезування. Дані повідомляють головному лікарю. Далі складають списки людей, які їдуть до США.

"Програма розрахована на три з половиною тижні. Ми повністю організували весь процес від подачі візи в американському посольстві у Києві до проживання, транспорту, протезування та повернення. Це ми повністю покриваємо", — резюмував Юрій Арошидзе.

За лічені дні пацієнтам встановлюють протези. Потім з ними працюють фізіотерапевти, масажисти, мануальні терапевти, психологи.

Protez Foundation допомагає людям і після реабілітації стежити за станом здоров'я. Для цього пацієнтам не треба повертатися до Сполучених Штатів Америки, адже відповідний центр відкрився в Ужгороді. На Закарпатті бійці мають можливість пройти реабілітацію, отримати консультацію, відкоригувати несправності протеза і просто психологічно відпочити.

Також цікаво: Кому передбачене безплатне лікування у Центрі складного ендопротезування та біоніки — інтерв'ю з лікарем Андрієм Масиком

Прямий ефір