Байден вважає, що газопровід Nord Stream-2 — погана угода для Європи, — Білий дім

Фото AP

Автор: Тімоті Гарднер і Тревор Ханнікатт

26 січня 2021 року

Президент Джо Байден вважає, що газопровід "Північний потік-2" — погана угода для Європи, і його адміністрація буде переглядати обмеження щодо цього проєкту, включені в законопроєкт, ухвалений адміністрацією Трампа, заявили представники Білого дому у вівторок.

Обмеження по проєкту підводного трубопроводу були включені до щорічного законопроєкту про оборонну політику, ухваленого 1 січня. Санкції застосовуються до будь-яких компаній, які допомагають "Газпрому", російській державній енергетичній компанії, яка веде проєкт, в прокладанні трубопроводу, страхуванні судів або перевірці обладнання.

Адміністрація Трампа, як і адміністрація Обами до неї, виступила проти цього проєкту на тій підставі, що він посилить економічний та політичний вплив президента Росії Володимира Путіна в Європі. Росія скоротила поставки палива в Україну та в деякі країни Європи взимку, під час суперечок про ціни.

Байден також виступав проти проєкту, який обійде Україну та позбавить її прибуткових транзитних зборів, коли він був віцепрезидентом при президенті Обамі. Росія та Німеччина заявляють, що газопровід є чисто комерційним проєктом.

"Ми як і раніше вважаємо, і президент продовжує вірити, що "Північний потік-2" — погана угода для Європи", — заявила на щоденному брифінгу прессекретар Білого дому Джен Псакі, додавши, що адміністрація буде переглядати обмеження, включені в законодавство політики оборони.

Трубопровід вартістю 11 млрд дол., будівництво якого завершено на 90%, подвоїть пропускну спроможність існуючого газопроводу "Північний потік" щодо доставки газу з Росії в Європу через Німеччину дном Балтійського моря.

Проблема загострюється, оскільки Сенат почав затверджувати членів кабінету Байдена, які можуть впливати на рішення щодо проєкту, зокрема держсекретаря Ентоні Блінкена, і оскільки будівництво відновлюється після того, як воно було зупинено приблизно на рік через загрозу санкцій з боку США та виходу з проєкту трубоукладальної компанії Allseas.

Судно під назвою Fortuna, щодо якого Вашингтон ввів санкції в останній повний робочий день колишнього президента Дональда Трампа минулої середи, розпочало роботи в глибоких водах біля берегів Данії перед поновленням будівництва, повідомили в неділю представники Nord Stream-2.

Очікується, що Держдепартамент незабаром представить Конгресу звіт про компанії, що допомагають "Газпрому" завершити проєкт, що може викликати тиск на компанії, щоб вони вийшли з нього. Деякі компанії, включаючи Zurich Insurance Group і норвезьку фірму з управління ризиками та гарантій якості DNV GL, вже припинили роботу над проєктом.

За матеріалами Reuters

Прямий ефір