Бахмутська сіль: унікальний проєкт харківського художника

Арт-проєкт Івана Шульгіна. Скриншот: kanaldom.tv

Харківський художник Іван Шульгін, вшановуючи сміливість, стійкість та незламність захисників Соледара та Бахмута, перетворив на артоб’єкт відому кожному біло-блакитну пачку солі з заводу "Артемсіль". Про цей унікальний проєкт дізнавайтеся у "Ранку Вдома".

Одне з найбільших у Європі підприємств із видобутку солі, знаходиться у Соледарі — за 13 кілометрів від Бахмута. З серпня минулого року уздовж цього міста на Донеччині проходить один з найкривавіших фронтів війни. До епіцентру найактивніших боїв в Україні прикута увага цілого світу.

Арт-проєкт "Бахмутська сіль", не дасть світові забути про криваву сторінки війни Росії проти України. Так вважає автор картини Іван Шульгін.

Повномасштабне вторгнення застало майстра у Харкові. Розгублений та шокований першими вибухами на околицях міста він взяв лише документи й робочий ноутбук та разом з дружиною вирушив на Захід України, А за кілька місяців повернувся до Харкова і долучився до волонтерського руху.

"Допомагав дружині збирати допомогу одній військовій частині, яка захищала Охтирку. Там живуть наші родичі. 24 лютого туди зайшла розвідгрупа окупантів і думала, що їх зустрінуть обіймами, хлібом і сіллю. Натомість росіянам дали жорстку відсіч. Зробила це 93-тя бригада, якій досі вдячні усі мешканці Охтирки", — розповів Іван Шульгін.

Щоб продовжувати надавати підтримку українській армії, Шульгін з головою пірнув у діджитал мистецтво. Художник — монументаліст за фахом, відклав полотна та фарби, щоб зосередитися на створенні NFT малюнків.

Зовсім скоро українського митця запросила до співпраці одна з найвідоміших дизайнерських агенцій. Її керівник — британський геній сучасності Том Діксон, похвалив роботи харків'янина.

"Одна з моїх робіт зацікавила Тома Діксона і він захотів у такій же техніці зробити дві ілюстрації для каталогу на честь двадцятиріччя його компанії. До цієї співпраці він запросив ще кількох українців. Це його особисте бажання співпрацювати з українськими художниками", — розповів художник. 

Іван Шульгін продовжує творити й розповідати правду про війну всьому світу. Метафорична руйнація Соледару у роботі "Бахмутська сіль" знайшла відгук у користувачів мережі. Тепер художник планує надрукувати роботу лімітованим накладом, а гроші від продажу надіслати на допомогу військовим і волонтерам.

Читайте також:

Прямий ефір