"Багато війни. Багато любові": Ахтем Сеітаблаєв і Тетяна Власова запрошують на поетичний вечір

Тетяна Власова та Ахтем Саітаблаєв. Скриншот: kanaldom.tv

Сьогодні до студії "Ранку Вдома" завітали режисер, актор і військовий Ахтем Сеітаблаєв та поетеса Тетяна Власова. Вони розповіли про особливість читань під назвою "Багато війни. Багато любові". Якими вони будуть, про кого розповідатимуть віршовані історії та де і коли відбудеться захід, кошти з якого підуть на потреби ЗСУ.

Ведучі — Лілія Ребрик та Костя Октябрський.

— Яким буде вечір читання поезії "Багато війни. Багато любові"?

Сеітаблаєв: Вечір буде теплим, емоційним і щирим. Те, що пише Тетяна, це про кожного з нас, про те, що болить, про що мрієш, на що сподіваєшся, як рефлексуєш на зустрічі та події. Можна сказати, що про всіх загалом і про кожного окремо.

— Хто автор цих історій?

Власова: Поезія моя, але коли її читає Ахтем, здається, що він є автором цих рядків.

— Цей творчий захід називається "Багато війни, багато любові". Як ці поняття поєднуються?

Сеітаблаєв: Напевно це природно з одного боку, і зовсім непоєднувано — з іншого. Природно, бо саме в такі часи ти цінуєш життя і помічаєш багато краси та любові навколо себе. Любов проявляється у творчості, а поезія, як на мене, це універсальний інструмент для її проявів.

— Здається, зараз не організовують заходів без доброчинної складової. На що витратите кошти зібрані з продажу квитків?

Власова: Кошти від цього концерту ми, звісно, передаємо на потреби ЗСУ. Так було і під час нашого прем'єрного вечора.

Де і коли можна почути ваш виступ?

Власова: Запрошуємо охочих на вечір поезії, який відбудеться 5 лютого у столичному Будинку актора. Початок о 17-й, квитки ще, здається, є. Минулого разу у нас був аншлаг, квитки продали буквально за тиждень. 

— Які відгуки залишають глядачі? 

Сеітаблаєв: Люди писали про те, що було тепло, емоційно, щиро. Дехто навіть подумав, що це історії про нас із Тетяною.

Власова: Насправді є сюжетна лінія про любов двох людей під час війни й про війну під час їхніх стосунків. Тому, коли ми почули відгуки про те, що це історія про нас, то зрозуміли, що задум вдався, що ми передали усі емоції правильно.

— На сцені тільки ви двоє?

Сеітаблаєв: Як би я був на сцені без Тетяни? Звісно, ми двоє. Насправді це був  творчий виклик, бо це не вистава, це робота з текстом. Для мене це новий досвід, бо на сцені тільки мій партнер і прожектори, а в руках — тексти. Виходить живий діалог про двох людей, про їх долю, про зустрічі, розставання і знову зустрічі.

— Як народилася ідея такого поетичного вечора?

Власова: Ідея виникла спонтанно. Це вірші, які збиралися кілька років. Під час мого сольного виступу я покликала на сцену друзів, і Ахтема. Ми експериментували з читаннями, а потім Ахтем сказав, що матиме за честь читати мої вірші. Тож з часом я написала продовження і вийшла історія на двох. Здається, що найкращі ідеї виникають спонтанно і з легкістю реалізовується. Ось у нас вийшло так.

Також цікаві гості "Ранку Вдома":

Прямий ефір