Аварії траплялися і раніше: секретні архіви КДБ про вибух на ЧАЕС оприлюднила СБУ (ВІДЕО)

Авария на ЧАЭС. Фото: archives.gov.ua

Катастрофа на Чорнобильській атомній електростанції 26 квітня 1986 року була не першою. Аварії на ЧАЕС траплялися і раніше. Про це свідчать розсекречені Службою безпеки України архіви, повідомляє "Дом".

Зокрема, 1982 року на першому енергоблоці стався значний викид радіації. Аварійні ситуації фіксували і 1984 року на третьому і четвертому енергоблоках.

Державний архів СБУ опублікував секретні документи Комітету державної безпеки (КДБ) СРСР: найпершу доповідь "наверх" про вибух від директора ЧАЕС Віктора Брюханова, переговори операторів станції в момент аварії, евакуація майже 45 тис. жителів Прип’яті та прилеглих районів.

Серед них, наприклад, доповідь про вибух на ЧАЕС, про переговори операторів в момент аварії і масштабах радіаційного забруднення. Загалом 35 документів.

З них з'ясувалося, що за три роки до трагедії вже було відомо, що ЧАЕС — це одна з найнебезпечніших атомних станцій в СРСР. У разі аварії радіоактивність оцінювалася в 60 разів вище, ніж під час вибухів атомних бомб в Хіросімі і Нагасакі.

Також в архівах повідомляється про грубі порушення під час будівництва ЧАЕС — використанні нестандартної арматури, проблеми з гідроізоляцією і монтажем. Про це було складено відповідні звіти, але реакції не було.

Читайте також: Підсумки 26 квітня: 35 років після Чорнобиля, тиждень імунізації і квартири для кримських татар (ВІДЕО)

Нагадаємо, що 26 квітня 1986 року, 35 років тому, сталася найбільша техногенна катастрофа в історії людства — Чорнобильська аварія.

Прямий ефір