Американська художниця Оля Рондяк продає унікальні картини, аби підтримати незламних українок

Оля Рондяк. Скриншот: kanaldim.tv

Культурний фронт відомої американської художниці українського походження Олі Рондяк працює злагоджено та ефективно. Свої роботи мисткиня присвячує героїчним українкам, а під час виставок збирає гроші на ЗСУ. Про те, як мисткиня підтримує українців, дізнавайтеся у матеріалі "Ранку Вдома".

Художниця з української діаспори в США Оля Рондяк черпає натхнення у своїх українських коренях та розповідає через мистецтво історію своєї країни.

"Ми всі чудово знаємо, що війна розпочалась ще 2014 року, коли Росія вдерлася на схід України й незаконно анексувала Крим. Зараз триває новий етап цієї війни: примітивної, варварської та жахливої. Я вбираю в себе всі переживання українців і відтворюю це у своїй творчості", — зізналася художниця Оля Рондяк.

Ольга Рондяк народилась та виросла в еміграції. Дідусь і мати художниці втекли від радянського терору до США під час Другої світової війни. Бабусю художниці без суду та слідства відправили до колонії суворого режиму в Мордовії. На каторзі жінка вишивала ікони на мішках з-під картоплі. Нитки й голки жінка робила власноруч із рибних кісток.

Непросту історію своєї родини Ольга Рондяк передає через колажі, картини, інсталяції та скульптури. Зараз вона малює портрети українок у проєкті "Жінки війни", створює неймовірні композиції з триметрових ляльок мотанок, влаштовує благодійні вернісажі на підтримку ЗСУ.

Картину "Настя" художниця присвятила волонтерці Насті Тихий, яка врятувала зі зруйнованого росіянами Ірпеня 19 собак. Рондяк продала роботу, аби зібрати кошти на видавництво книжки про українських героїчних жінок "Незламні".

"Я сподіваюсь надихнути українок, а надто молодих, продовжувати займатися творчістю. Саме під час війни і, можливо, зберегти свою силу та наполегливість. Адже ми завжди маємо знаходити свободу всередині себе, не зважаючи на зовнішні обставини", — резюмувала Оля Рондяк.

Роботи Ольги Рондяк експонуються по всьому світі. Її картини, присвячені боротьбі за незалежність і свободу України, є частиною постійних колекцій Музею Революції Гідності в Києві та Посольств України в різних державах.

На думку експертів, мисткині вдалося зібрати новий і глибокий образ української жіночої наполегливості та сміливості.

Читайте також: Незламні: американська художниця Ольга Рондяк показала жінок України в особливих портретах

Прямий ефір