Аеропорт за 470 млн і нові тролейбуси — які транспортні проєкти реалізують в Житомирі (ВІДЕО)

Житомирский международный аэропорт. Скриншот видео: kanaldom.tv

У Житомирі капітально реконструюють міжнародний аеропорт, який не функціонував практично два десятиліття. Завдяки їй вже наступного року аеропорт зможе приймати 700 тис. осіб за рік. Також незабаром має розпочатися реконструкція злітно-посадкової смуги. А комунальний транспорт міста тепер може на рівних конкурувати з приватними перевізниками. Про це йдеться в черговому матеріалі циклу "Жизнь городов" телеканалу "Дом".

Так, в межах реконструкції аеропорту хочуть замінити електроосвітлення, оновити термінал, розширити і подовжити злітно-посадочну смугу. Витратять на роботи понад 470 млн грн. Сам термінал аеропорту вже практично готовий. Головне завдання реконструкції — подовжити смугу до 2,5 км. Основні роботи почнуть уже цього року, а міжнародні рейси зможуть відправлятися звідси вже наступного.

"Там були руїни та там нічого не відбувалося. Пройшли державну експертизу і минулого тижня оголосили тендер. Коли у Києві "Жуляни" чи "Бориспіль" не можуть прийняти літак, то запасним аеропортом для них є Харків чи Одеса. Такі відстані в 400-500 км і там запасні аеропорти. А саме Житомир розглядався завжди державою, як запасний аеропорт для аеропортів "Жуляни" та "Бориспіль"", — повідомив Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

Стосовно наземного транспорту, то в Житомирі з'явилися сучасні тролейбуси. Загалом в автопарку їх близько 150. Кожен третій — новий.

"Є контактна мережа, де тролейбус далі не поїде. Якщо в нас є мікрорайони, де нам потрібно доїхати 5-7 км, то звичайно ми туди не поїдемо. Місто змушене в цьому питанні залучати автобуси та інші транспортні засоби. Ми хочемо, щоб їх прибрали з центральних вулиць, щоб вони не дублювались. Це наша виручка. Чим більше ми будемо збирати виручку, тим менше місто буде нам додавати гроші на зарплати, електроенергію, бо підприємство планово збиткове", — розповів начальник трамвайно-тролейбусного управління Житомира Андрій Нечуйвітер.

У нових тролейбусах — знижені майданчики для зручності людей з інвалідністю. Також в транспорті встановлено кондиціонери і валідатори для безготівкового розрахунку за проїзд.

Житомир — одне з перших міст в Україні, де ввели систему оплати проїзду за допомогою електронного квитка. Зараз існує вже кілька видів проїзних, зокрема учнівський, студентський і карта-гаманець.

Читайте також інші матеріали циклу "Жизнь городов":

Прямий ефір