4 версії поліції й думки оточення — як триває розслідування загибелі мера Кривого Рогу (ВІДЕО)

Место происшествия. Фото: 0564.ua

Кривий Ріг — у жалобі через смерть міського голови Костянтина Павлова. До 19 серпня в місті будуть приспущені державні прапори, скасовані концерти та спортивні заходи. На сьогодні, 16 серпня, поліція називає вже 4 версії загибелі Павлова — вбивство, необережне поводження зі зброєю, самогубство і доведення до самогубства. Але в те, що посадовець міг застрелитися сам, не вірять ні його друзі, ні колеги, повідомляє "Дом".

Тіло криворізького міського голови з ознаками вогнепального поранення виявив його помічник 15 серпня. Костянтин Павлов лежав на порозі власного будинку в селі Вільне Дніпропетровської області. Поруч з ним — мисливський карабін.

Як розповів сусід Юрій Мальцев, він почув постріл вранці, коли їхав на ринок. Але звідки той прозвучав — так і не зрозумів. Новину про смерть Павлова дізнався лише ввечері.

На місце виїхали криворізькі криміналісти, до них приєдналися київські колеги. У поліції кажуть, що зброя зареєстрована на загиблого. Але чи саме з цього карабіна випустили кулю — зараз з'ясовують.

"Щодо зброї — призначена комплексна експертиза. Там будуть і молекулярні зразки відбиратись, і за можливості капілярні узори. І будь-які інші сліди", — повідомив начальник слідчого управління Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області Олег Сліпчук.

Що відбулося насправді — правоохоронці намагаються встановити по відео з камер спостереження.

"Було проведено детальний огляд місця події, зроблено аналіз камер відеоспостереження. Сьогодні ми розглядаємо три версії. Це убивство, самогубство, та необережне поводження зі зброєю", — розповів начальник ГУ Нацполіції у Дніпропетровській області Анатолій Щадило.

Сьогодні слідство працювало з дружиною Павлова. Її в день загибелі чоловіка в місті не було.

Друзі та колеги загиблого кажуть, що у версію самогубства не вірять. За їх словами, для цього жодних передумов не було.

"Не розумію. Він був дуже гарною і веселою людиною. Не розумію. Вибачте", — сказав товариш Павлова Андрій Гальченко.

"Я бачив багато і розумію. Ви знаєте, що я маю великий життєвий досвід. Я залишився при своїй думці", — говорить криворізький міський голова 2010-2020 рр. Юрій Вілкул.

У те, що Костянтин Павлов міг вистрілити в себе сам, не вірять і його сусіди.

"Це брехня. Він не міг сам на себе руки накласти. Не міг. Він був життєрадісний чоловік. Ну, я ж кажу — це золота людина була", — сказав сусід Олексій Суярко.

Поліція вилучила телефон загиблого. Вивчають, з ким він спілкувався останнім часом. Уже провели судмедекспертизу.

"Згідно з попереднім висновком судмедекспертизи, це самогубство. Але порушена кримінальна справа за ст. 115 ч. 1 — вбивство. Тобто працюють правоохоронні органи, розслідують цю кримінальну справу", — повідомив перший заступник голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Володимир Орлов.

Поховати Костянтина Павлова планують у четвер, 19 серпня.

Нагадаємо, що розслідування загибелі криворізького міського голови під особистий контроль взяв президент України Володимир Зеленський.

Читайте також: Підсумки 16 серпня: справа про смерть Павлова, евакуація з Афганістану і вирок кримським татарам (ВІДЕО)

Прямий ефір