24-річний айтівець повернувся з-за кордону захищати Україну

Владислав Калиниченко. Скриншот: kanaldom.tv

Владислав Калиниченко навчається у Польщі на факультеті кібербезпеки. Хлопець залишив вивчення перспективної професії, бо пішов захищати Україну. У 2018 році Владислав дав присягу на вірність Україні, тож варіант залишитися за кордоном та навчатися навіть не розглядав. Уже 25 лютого 2022 року він повернувся на Батьківщину. Нині на фронті він виконує секретні завдання, йдеться у "Ранку Вдома".

Владислав Калиниченко навчався в Польщі на факультеті "Кібербезпека". Перспективна професія, тимчасово на паузі, бо довелося боронити Україну від російської агресії

"Торік 23 лютого я якраз повернувся до навчання. Приїхав до Польщі після зимових канікул. Наступного дня мав піти в університет на лекції. Прокинувся не від будильника, а від дзвінка з України. Близько четвертої ранку подзвонили батьки, сказали, що в них все добре, а про те, що сталося — промовчали. У соцмережах я вже побачив, що почалася широкомасштабна війна. Зібрав свої речі, а вже ввечері 24 лютого сідав на автобус в Україну", — пригадав Владислав Калиниченко.

Мета повернення — захищати Україну від нападу Росії. Разом з тим батьків, родичів та близьких.

"У 2018 році я дав присягу на вірність Україні й тому повернувся воювати. Дійсно, це дуже великі ризики для життя, але хто, якщо не ми? Не хочу своїх дітей бачити залученими в будь-які війни чи конфлікти? Так само не хочу, щоб мучилися мої рідні, мої близькі. Не хочу, щоб українці в цілому переживали те, що ми переживаємо останні вісім років", — сказав захисник.

Кілька тижнів Владислав разом з батьками перебував у бомбосховищах. Потім пішов у військову частину, де раніше служив.

На фронті Владислав майже 11 місяців. Він виконує секретні завдання. За цей час чоловік неодноразово зіштовхувався з ворогом. Каже, що російська тактика ведення війни змінюється.

"Ворог не спить. Війна — це дуже страшна річ, важка. Потрібно постійно готуватися, вивчати щось нове, тренуватися", — резюмував Владислав Калиниченко.

Військовослужбовець впевнений, Україна поверне свої території й Донбас, і Крим.

Читайте також: Реставрував старовинні двері Києва: історія загиблого героя Сергія Миронова

Прямий ефір