1,5 трлн дол. можуть заморозити — скільки грошей Путін вивів за межі РФ

Кремль. Фото: delfi.lt

Комітет із міжнародних відносин Сенату США опублікував текст нового санкційного законопроєкту проти Росії, підтриманого Білим домом. Пропонується запровадити персональні санкції проти Володимира Путіна та інших російських чиновників у разі "значної ескалації". Такий захисний механізм підготував Захід, і він може працювати. Якщо санкції буде запроваджено, то фінанси на суму близько 1,5 трлн дол. будуть заморожені, зазначив військовий експерт Михайло Притула у програмі "Інформдень" телеканалу "Дом".

Військовий експерт пояснив, як формувався капітал Путіна, коли він формувався, що з ним сталося. Зокрема, Путін став виконувачем обов'язків президента Росії після того, як Єльцин залишив свою посаду. І негайно великі суми російських грошей пішли в міжнародні банки (у банки США, Європи). Вони перетворювалися на вклади, на валюту першої категорії.

"Станом, наприклад, до початку війни з Грузією у 2008 році сума виведених активів становила 586 млрд дол. Щоб зрозуміти, якщо 100-доларовими купюрами, — це два ешелони грошей. Уявіть собі", — пояснив військовий експерт.

І відтоді гроші продовжують накопичувати. Це називається міжнародним резервом. Раніше статистика міжнародних резервів була доступна на сайті Центрального банку Росії. Нині вона прихована.

"Але відтоді Путін вивів понад 3 трлн дол. Ці гроші витрачаються на надання певних кредитів, щоби ці гроші йшли не на якісь особисті рахунки, а на фірми, компанії. Тобто це вкрадені в Росії гроші, які фінансують на сьогодні частково економіку Європи та економіку США, з якими Путін начебто зібрався воювати. Ось така ситуація", — повідомив Притула.

У разі запровадження санкцій близько 1,5 трлн дол. будуть заморожені. І це буде відчутний удар по Росії.

"Крім того, Росія не виробляє речі, які вона могла б виробляти. А закуповує їх, наприклад, у Китаї. Російська економіка щомісяця витрачає на закупівлю товарів першої необхідності приблизно 50 млрд дол. Це все що завгодно. Починаючи з ліків, запчастин, паливно-мастильних матеріалів... Якщо обмежити ці грошові потоки — тобто 50 млрд дол., що досить багато, — то російська економіка зупиниться протягом одного місяця", — сказав експерт.

Тому ці санкції досить болючі для Російської Федерації.

"Чи болісні вони для Путіна персонально? Напевно, ні, тому що гроші він сховав, може, на Схід перевів. Він сидить "у бункері", його це не стосується", — упевнений Притула.

Він додав, що дані про формування міжнародного резерву та кількість грошей — це не припущення, а абсолютно офіційна інформація Центрального банку Російської Федерації.

Повна версія інтерв'ю: "Засіки" Путіна та вплив на них санкцій: можливість вторгнення РФ до України обговорюємо з військовим експертом Михайлом Притулою

Медіа-партнери
Прямий ефір