125 фільмів та серіалів знімуть за підтримки Держкіно України (ВІДЕО)

Марина Кудерчук (справа) в программе "Официальный разговор". Фото: kanaldom.tv

125 фільмів і серіалів знімуть цього року за підтримки Державного агентства України з питань кіно. На це в бюджеті передбачено 600 млн грн. Всього за останні 7 років на підтримку кіно виділено понад 1,5 млрд грн. Також Держкіно підтримує виробництво мультфільмів, інформує "Дом".

"Найближча анімація — мультфільм "Віктор Робот". На початку 2022 року очікуємо на анімаційний фільм "Мавка. Лісова пісня" за Лесею Українкою. А також "Чарівнолісся" — зараз виходить яскрава книжка, а також створюється анімація", — повідомила у програмі "Официальный разговор" голова Державного агентства України з питань кіно Марина Кудерчук.

Планують в Україні випускати й фільми для дітей. Претенденти на держпідтримку представлять свої проєкти на найближчому відбірковому конкурсі Держкіно.

"На жаль, на минулому конкурсі у нас не було переможців серед дитячих фільмів. Запропонованим проєктам експерти поставили досить низькі оцінки. Тому торік в запуску не було жодного дитячого фільму, хоча нам дуже не вистачає дитячих мотиваційних фільмів. Сподіваюся, що цього року проєкти будуть сильнішими й ми отримаємо якісне дитяче кіно", — сказала Марина Кудерчук.

З минулого року Держкіно підтримує також виробництво серіалів, у 2020 році конкурс виграли три проєкти.

"Один із них — "Кава з кардамоном", серіал зараз в активному запуску. Це спільний проєкт з польськими колегами. Він одночасно вийде в Україні на каналі "СТБ", а в Польщі — на центральному каналі країни", — розповіла Кудерчук.

Вона уточнила, що є три види держпідтримки українського кіновиробництва — до 100% фінансування, до 80% і до 50%.

Читайте також: Як Україні створити свій "Голлівуд": "Неофициальный разговор" з главою Держкіно Мариною Кудерчук

Прямий ефір